ME6209A40PG
MFR.Part #
ME6209A40PG
JLCPCB Part #
C236682
Package
SOT-89
Description
-45℃~+150℃@(Ta) 1 18V 250mA 3uA 4V 75mV@(40mA) Fixed Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS