ME6209A45PG
MFR.Part #
ME6209A45PG
JLCPCB Part #
C236681
Package
SOT-89
Description
-45℃~+150℃@(Ta) 1 18V 250mA 3uA 4.5V 70mV@(40mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS