ME6211A33PG-N
MFR.Part #
ME6211A33PG-N
JLCPCB Part #
C236673
Package
SOT-89
Description
-40℃~+150℃@(Ta) 1 120mV@(100mA) 3.3V 30uA 500mA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS