ME6211C12M5G-N
MFR.Part #
ME6211C12M5G-N
JLCPCB Part #
C236672
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+150℃ 1 1.2V 280mV@(100mA)、500mV@(200mA) 300mA 30uA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS