ME6216A13M3G
MFR.Part #
ME6216A13M3G
JLCPCB Part #
C236662
Package
SOT-23
Description
-25℃~+125℃@(Ta) 1 1.3V 300mA 65dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS