BZT52C6V8S
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZT52C6V8S
JLCPCB Part #
C22613
Package
SOD-323
Description
1 Independent 15Ω 200mW 2uA@4V 6.4V~7.2V 6.8V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS