EMVA630GDA471MMH0S
MFR.Part #
EMVA630GDA471MMH0S
JLCPCB Part #
C2166947
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.5A@100kHz 16.5mm 18mm 2000hrs@85℃ 470uF 63V ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS