EMHJ100ADA471MJA0G
MFR.Part #
EMHJ100ADA471MJA0G
JLCPCB Part #
C2166251
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 10.3mm 10V 10mm 120mΩ@100kHz 2000hrs@125℃ 470uF 550mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS