EMVH350ADA221MJA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVH350ADA221MJA0G
JLCPCB Part #
C2166206
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 10.3mm 10mm 2000hrs@125℃ 220uF 296mA@100kHz 300mΩ@100kHz 35V ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS