EMHS500GRA471MKG5S
MFR.Part #
EMHS500GRA471MKG5S
JLCPCB Part #
C2166165
Package
SMD,D12.5xL16mm
Description
-40℃~+125℃ 12.5mm 120mΩ@100kHz 16mm 470uF 5000hrs@125℃ 50V 970mA@100kHz ±20% SMD,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS