EMLA500ADA470MHA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMLA500ADA470MHA0G
JLCPCB Part #
C2165810
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 10.3mm 3000hrs@105℃ 350mA@100kHz 47uF 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS