EMLK350ADA100ME61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMLK350ADA100ME61G
JLCPCB Part #
C2165788
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-25℃~+105℃ 10uF 25mA@120Hz 35V 5000hrs@105℃ 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS