EMLE350ADA100ME73G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMLE350ADA100ME73G
JLCPCB Part #
C2165640
Package
SMD,D5xL7mm
Description
-25℃~+105℃ 10uF 25mA@120Hz 35V 5mm 7.3mm 7000hrs@105℃ ±20% SMD,D5xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS