EMLA250ADA330MF61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMLA250ADA330MF61G
JLCPCB Part #
C2165400
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 25V 3000hrs@105℃ 33uF 56mA@120Hz 6.1mm 6.3mm 700mΩ ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS