EMLA160ADA330MF61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMLA160ADA330MF61G
JLCPCB Part #
C2165392
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 140mA@100kHz 16V 3000hrs@105℃ 33uF 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS