BMVK6R3ADA220ME60G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
BMVK6R3ADA220ME60G
JLCPCB Part #
C2165146
Package
SMD,D5xL5.7mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 22uF 5.7mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS