BMVK160ADA100ME60G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
BMVK160ADA100ME60G
JLCPCB Part #
C2165141
Package
SMD,D5xL5.7mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 16V 20mA@120Hz 5.7mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS