EMVA100ADA102MJA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVA100ADA102MJA0G
JLCPCB Part #
C2164336
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 10V 10mm 10mm 2000hrs@85℃ 430mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS