EMVH160ADA470MF60G
MFR.Part #
EMVH160ADA470MF60G
JLCPCB Part #
C2164264
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 16V 47uF 5.7mm 6.3mm 69mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS