EMZA250ADA220ME61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMZA250ADA220ME61G
JLCPCB Part #
C2164257
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 160mA@100kHz 2000hrs@105℃ 22uF 25V 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS