EMZA6R3ADA470ME61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMZA6R3ADA470ME61G
JLCPCB Part #
C2164139
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 160mA@100kHz 2000hrs@105℃ 47uF 5.8mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS