EMVA160ADA151MF80G
MFR.Part #
EMVA160ADA151MF80G
JLCPCB Part #
C2163533
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 118.8mA@100kHz 150uF 16V 2000hrs@85℃ 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS