EMZR350ARA470ME61G
MFR.Part #
EMZR350ARA470ME61G
JLCPCB Part #
C2163484
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 35V 360mΩ@100kHz 47uF 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS