EMVE160ADA471MHA0G
MFR.Part #
EMVE160ADA471MHA0G
JLCPCB Part #
C2163270
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 16V 2000hrs@105℃ 320mA@120Hz 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS