EMVH500ARA221MKE0S
MFR.Part #
EMVH500ARA221MKE0S
JLCPCB Part #
C2163236
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+125℃ 12.5mm 13.5mm 220uF 230mΩ@100kHz 5000hrs@125℃ 50V 550mA@100kHz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS