EMVA250ARA102MKE0S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVA250ARA102MKE0S
JLCPCB Part #
C2162994
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 12.5mm 13.5mm 2000hrs@85℃ 25V 820mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS