EMVE500ADA1R0MD55G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVE500ADA1R0MD55G
JLCPCB Part #
C2162933
Package
SMD,D4xL5.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 1uF 4mm 5.2mm 50V 8mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS