EMVH500ADA220MF80G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVH500ADA220MF80G
JLCPCB Part #
C2162924
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 22uF 2Ω@100kHz 50V 6.3mm 7.7mm 83mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS