APXF2R5ARA221ME46G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APXF2R5ARA221ME46G
JLCPCB Part #
C2162681
Package
SMD,D5xL4.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2.1A@100kHz 2.5V 220uF 25mΩ 3000hrs@105℃ 4.8mm 5mm Polymer ±20% SMD,D5xL4.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS