HHXA160ARA151MF80G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
HHXA160ARA151MF80G
JLCPCB Part #
C2162665
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+125℃ 1.45A@100kHz 150uF 16V 27mΩ 4000hrs@125℃ 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS