APXG200ARA270ME46G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APXG200ARA270ME46G
JLCPCB Part #
C2162660
Package
SMD,D5xL4.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.77A@100kHz 20V 27uF 3000hrs@105℃ 4.8mm 55mΩ 5mm Polymer ±20% SMD,D5xL4.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS