APXS6R3ARA391MH70G
MFR.Part #
APXS6R3ARA391MH70G
JLCPCB Part #
C2162630
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 22mΩ 3.22A@100kHz 390uF 5000hrs@105℃ 6.3V 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS