APXA2R5ARA102MJ80G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APXA2R5ARA102MJ80G
JLCPCB Part #
C2162540
Package
SMD,D10xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 10mm 15000hrs@105℃ 19mΩ 2.5V 4.24A@100kHz 7.7mm Polymer ±20% SMD,D10xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS