HHXC160ARA470ME61G
MFR.Part #
HHXC160ARA470ME61G
JLCPCB Part #
C2162376
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 16V 4000hrs@125℃ 47uF 550mA@100kHz 5mm 6.1mm 80mΩ ±20% SMD,D5xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS