APXA160ARA3R3MD55G
MFR.Part #
APXA160ARA3R3MD55G
JLCPCB Part #
C2162372
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 15000hrs@105℃ 16V 260mΩ 3.3uF 4mm 5.5mm 660mA@100kHz Polymer ±20% SMD,D4xL5.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS