HHXB350ARA271MJA0G
MFR.Part #
HHXB350ARA271MJA0G
JLCPCB Part #
C2162363
Package
SMD,D10xL10.3mm
Description
-55℃~+105℃ 10.3mm 10mm 2.5A@100kHz 20mΩ 270uF 35V 5000hrs@105℃ Polymer ±20% SMD,D10xL10.3mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS