HHXC250ARA560MF61G
MFR.Part #
HHXC250ARA560MF61G
JLCPCB Part #
C2162303
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 25V 4000hrs@125℃ 50mΩ 56uF 6.1mm 6.3mm 900mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS