APXA6R3ARA121MF60G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APXA6R3ARA121MF60G
JLCPCB Part #
C2162302
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 120uF 15000hrs@105℃ 2.4A@100kHz 27mΩ 5.7mm 6.3V 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS