HHXB630ARA560MJA0G
MFR.Part #
HHXB630ARA560MJA0G
JLCPCB Part #
C2161998
Package
SMD,D10xL10.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8A@100kHz 10.3mm 10mm 30mΩ 5000hrs@105℃ 56uF 63V Polymer ±20% SMD,D10xL10.3mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS