APXE6R3ARA221MF61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APXE6R3ARA221MF61G
JLCPCB Part #
C2161900
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 15mΩ 2000hrs@105℃ 220uF 3.16A@100kHz 6.1mm 6.3V 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS