HHXB500ARA101MJA0G
MFR.Part #
HHXB500ARA101MJA0G
JLCPCB Part #
C2161891
Package
SMD,D10xL10.3mm
Description
-55℃~+105℃ 10.3mm 100uF 10mm 28mΩ 2A@100kHz 5000hrs@105℃ 50V Polymer ±20% SMD,D10xL10.3mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS