APXC6R3ARA101ME60G
MFR.Part #
APXC6R3ARA101ME60G
JLCPCB Part #
C2161874
Package
SMD,D5xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1.78A@100kHz 1000hrs@105℃ 100uF 35mΩ 5.7mm 5mm 6.3V Polymer ±20% SMD,D5xL5.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS