HHXB350ARA470MF61G
MFR.Part #
HHXB350ARA470MF61G
JLCPCB Part #
C2161812
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 1.3A@100kHz 35V 47uF 5000hrs@105℃ 6.1mm 6.3mm 60mΩ Polymer ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS