APMA200ARA390MF30S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APMA200ARA390MF30S
JLCPCB Part #
C2161762
Package
SMD,7.2x7x3mm
Description
-55℃~+105℃ 2.1A@100kHz 20V 3.5mm 39uF 3mm 45mΩ 5000hrs@105℃ Polymer ±20% SMD,7.2x7x3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS