HHXC250ARA151MHA0G
MFR.Part #
HHXC250ARA151MHA0G
JLCPCB Part #
C2161733
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 1.6A@100kHz 10.5mm 150uF 25V 27mΩ 4000hrs@125℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS