HHXC250ARA470MF61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
HHXC250ARA470MF61G
JLCPCB Part #
C2161680
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+125℃ 1.9mm 25V 4000hrs@125℃ 47uF 5.8mm 50mΩ 6.3mm 900mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS