APXG160ARA101ME61G
MFR.Part #
APXG160ARA101ME61G
JLCPCB Part #
C2161592
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 15000hrs@105℃ 16V 27mΩ 3A@100kHz 5mm 6.1mm Polymer ±20% SMD,D5xL6.1mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS