APXC100ARA151MH70G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APXC100ARA151MH70G
JLCPCB Part #
C2161534
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 150uF 20mΩ 3.16A@100kHz 6.7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS