EMHL160ARA331MHA0G
MFR.Part #
EMHL160ARA331MHA0G
JLCPCB Part #
C2157947
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 16V 296mA@100kHz 300mΩ@100kHz 330uF 4000hrs@125℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS