HHXE160ARA820MF61G
MFR.Part #
HHXE160ARA820MF61G
JLCPCB Part #
C2157860
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+135℃ 16V 170mA@120Hz 2000hrs@135℃ 45mΩ 6.1mm 6.3mm 82uF ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS